Konkurs Prawa Kanonicznego

Konkurs prawa kanonicznego jest cyklicznym corocznym wydarzeniem. Trwale wpisał się w kalendarium Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tegoroczna edycja jest trzecią, skierowaną do młodzieży licealnej oraz uczniów szkół średnich. W tym roku do finałowego testu konkursowego przystąpiło ponad 140 uczestników.

uczennica pisząca konkurs prawa kanonicznego na UKSW w Warszawie

Trzecia edycja

Koło Naukowe Regula Iuris organizuje konkurs prawa kanonicznego od trzech lata. Czyli tak długo, jak istnieje na Wydziale Prawa Kanonicznego. W tym roku do finałowego testu przystąpiło ponad 140 uczestników.

Podczas pierwszej edycji uczestnicy zmieścili się w jednej z sal akademickich. Jednak już w roku następnym na UKSW przybyła tak liczna grupa młodzieży, że konieczne było zarezerwowanie auli im. św. Jana Pawła II.

Koło Naukowe Regula Iuris

Coroczny konkurs prawa kanonicznego to jedno ze stałych wydarzeń, które organizuje Koło Naukowe Regula Iuris. Koło, którego działalność można prześledzić tutaj, powstało na przełomie roku 2016 i 2017. Już w pierwszych miesiącach funkcjonowania Koło Naukowe Regula Iuris podjęło się organizacji tego wspaniałego wydarzenia.

Oprócz tego stałego punktu w kalendarium działalności, jakim niewątpliwie jest konkurs prawa kanonicznego, Koło organizuje także wykłady tematyczne. Niedawno odbył się wykład „Małżeństwo w prawie Islamu”. Przed rokiem gościliśmy natomiast bp. Artura Mizińskiego, sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.

Obsługa medialna

Spośród wszystkich wydarzeń, które organizuje Koło Naukowe Regula Iuris, konkurs prawa kanonicznego jest szczególny również dla nas. Od jego pierwszej edycji zajmujemy się dokumentacją jego przebiegu. Dbamy o to, abyście oprócz niesamowitych przeżyć, naukowej rywalizacji i walki o indeks na UKSW, otrzymali również pamiątkę fotograficzną.

uczestnicy konkursu prawa kanonicznego na ściance z główną nagrodą - indeksem

Poniżej znajduje się galeria zdjęć, które wykonaliśmy, kiedy Wy pisaliście konkurs prawa kanonicznego. Albo w zniecierpliwieniu oczekiwaliście na wyniki lub też odbieraliście nagrody. Korzystajcie z nich śmiało! A jeśli potrzebne będą Wam zdjęcia w większej rozdzielczości – koniecznie się do nas odezwijcie.